آموزش

3 گام برای انتخاب صحیح عطر متناسب با سلیقه شما

انتخاب عطر مناسب

شما هنگامی که قصد خرید عطر و ادکلن و یا انتخاب صحیح یک عطر متانسب با سلیقه خود را دارید، همیشه شور و شوق بی نظیری در پیداکردن عطر و رایحه متناسب با سلیقه شما وجود دارد. اما این سختی و دشواری درتشخیص وانتخاب یک عطر یا ادکلن ، شاید به دلیل تعداد زیاد عطرهایی ست که انتخاب می کنید، یا شاید از ترس تکراری شدن آن عطر به دلیل زیاد بو کردن آن است، یا شاید، فقط شاید، به این دلیل است که نویسنده ها و مفسرین این حوزه عطرها را همیشه به شیوه هایی شاعرانه معرفی می کنند که فقط تولید کننده و فروشنده از آن سر در میاورد و لاغیر، اما باید یدانید که به این صورت نخواهد بود.

حال با صرفه نظر کردن از روش هایی که در بالا گفته شد، خرید عطر و ادکلن از دیر باز تا به امروز به صورت آزمون و خطا انجام گرفته است. از آنجا که من اخیرا به عطرهای بسیار شیک و خاص پاریسی مانند عطر های ماتهیلد لورنت و کارتیه عادت کردم می توانم بدون اینکه برای پیدا کردن عطر بعدی خود یک ماه زمان بگذارم، آن را انتخاب کنم.

خرید تستی ادکلن

محصولی که جدیدا کارتیه آن را معرفی کرده است، عطر کارات می باشد، که از یک رایحه پر جنب و جوش از گل های سفید تولید و جمع آوری شده است.که با هدف و شعاری مشخص در ذهن عطرساز با الهام از الماس ساخته شده است. عطر ساز به این اندیشیده که الماس نور سفید را به رنگین کمان تبدیل می کند، پس حالا من با استفاده از رایحه یک گل سفید رنگین کمانی از رایحه ها را خواهم ساخت و پراکندگیی از بو راتشکیل خواهم داد.

در ادامه شما را با 3 راه و ترفند آسان برای خرید عطر و ادکلن متناسب برای خود و یا برای دوستان و نزدیکان تان آشنا می کنیم. اولین قدم در این راه این است که:

شناخت بهتر عطر و ادکلن

1- زبان عطر و ادکلن‌ها را بشناسیم

اگر عدم تشخیص رایحه ها بزرگترین مانع بین شما و سفر به دنیای بی پایان عطر هاست، در مجله ما نت های تمامی عطرها ( نت برتر، وسط و پایین) وجود دارد. نت برتر قویترین رایحه ای است که هنگام اولین اسپری از عطر به مشام می رسد و در مدت زمان ۱۵ دقیقه محو می شود و جای خود را به نت میانی می دهد. نت میانی بدنه بیرونی عطر است زیرا که چند ساعت برجسته و جسورانه باقی می ماند. هنگامی که نت میانی از بین می رود، نت زیر را رها می کند، این همان رایحه غنی و سنگین است که تا آخر روز ماندگار می شود.

بنابراین اگر عطری را در قفسه می بینید که دارای نت برتر مورد علاقه شما است که عاشق آن هستید مثل وانیل یا اینکه با نت های میانی و پایه ای که از آنها متنفر هستید مانند گل رز، به احتمال زیاد این عطر بعد از چند ساعت ممکن است همان عطری باشد که شما از آن متنفر هستید. یا از سوی دیگر، اگر از نت برتر یک عطر متنفر باشید اما از باقی نت های آن خوشتان بیاید باید دوست داشتن آن عطر را در نهایت کنار بگذارید. در پایان، این ها همه درمورد یک نت به خصوص نیست، تمامی این گفته ها راجع به این است که تمامی نت ها در کنار هم چگونه عمل میکنند و این مجموعه ای که در کنار یکدیگر به صورتی نقش آفرینی می کنند، هر کدام از اعضایش می توانند کار و وظیفه خود را به درستی انجام دهند و باعث خلق یک شاهکار شوند.

فروشگاه عطر و ادکلن

2- فروشگاه ها را ترک کنید!

یادتان باشد هیچ وقت نباید یک عطر یا ادکلن را فقط در یک فروشگاه بو کنید، مطمعن باشید که رایحه عطرها در در فروشگاه ها در کنار این همه رایحه و فضای نسبتا خنکی که در این فروشگاه ها فراهم می آورند، می تواند فریبنده باشد. پس بهتر است راجب این رایحه بیشتر فکر کنید ، در فروشگاه های مختلف و در شرایط مختلف آب و هوایی آن را تست کنید تا رایحه حقیقی آن عطر را لمس کنید، پیشنهاد ما این است که بگذارید رایحه بماند تا بتوانید نت های میانی و زیرین آن را کاملا استشمام کنید و با یک جمع بندی کامل و جامع آن عطر یا ادکلن، را انتخاب کنید.

یادتان باشد به جای این که هر عطر و ادکلنی که به دست می گیرید را به بدن خود یا مچ دست تان بزنید و با این کار بدن خود را با عطر و ادکلن های مختلف گلوله باران کنید، بهتر است هر کدام از این رایحه ها را روی چوب های تستر اسپری کنید و قبل از آن که دستپاچه شوید و انتخابی احساسی داشته باشید، هر چه زودتر فروشگاه را ترک نمایید و چند روز دیگر برگردید. زمانی که شما رایحه ای را در فضای آزاد اسشمام می کنید، بینی شما فرصتی برای تنظیم مجدد و برگشتن به حالت اولیه را پیدا می کند، بلکه شما با این کار و همراهی آن رایحه در طول روز تصوری بهتر از آن در زندگی روزمره خود پیدا خواهید کرد. نکته قابل توجه اینجاست که استفاده و نگه داشتن تسترها باعث میشود تا عطر ها با یکدیگر قاطی نشوند و شما سعی در به خاطر آوردن این که کدام عطر را به کدام قسمت بدن اسپری کرده اید، نداشته باشد؛ با این کار هم می توانید به خوبی گزینه ها را بشناسید و هم انتخابی بهتر داشته باشید.

حس زندگی با عطر

3- با رایحه زندگی کنید

انتخاب هایتان محدود شده، اما نمی توانید تصمیم نهایی را بگیرید؟ آن تستر های تازه اسپری شده را بردارید، آنها را در جیب های جداگانه ای از لباس تان قرار دهید و روز خود را سپری کنید. بازار ها را بگردید، کارهایتان را انجام دهید، با دوستانتان وقت بگذرانید، یا تلویزیون تماشا کنید، به هر حال یک روز را سپری کنید. در طول روز کماکان عطرها را بو کنید، به این ترتیب شما می توانید تکامل و تغییر رایحه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز هم آنها را دوست دارید و این تغییرات و شرایطی که روی آن ها تاثییر می گذارد را می پذیرید. یادتان باشد که بهتر است قبل از هر انتخاب هیجانی یک روز صبر کنید.

اگر تقریبا مطمعن شده اید که انتخاب نهایی را انجام داده اید، حال وقت آن رسیده که به مرکز خرید یا فروشگاه های عطر و ادکلن بروید و آخرین تست یا آزمایش پوستی را با زدن عطر بر روی نقاط نبض گردن، مچ دست یا داخل آرنج اسپری کنید و بر خلاف کاری که همیشه انجام می دهید ، آن را مالش ندهید. شاید بپرسید چرا؟! پاسخ این سوال اصطکاک مایع عطر را گرم می کند و مواد شیمیایی رایحه را مختل می کند. قبل از گرفتن تصمیم نهایی و خرید حدود ۳۰ دقیقه پس از اسپری کردن روی پوست صبر کنید. در این مدت نه تنها نتهای برتر تبخیر می شوند، بلکه بقیه نت ها با رایحه طبیعی بدن شما مخلوط می شوند و به شما ایده بهتری می دهند که عطر چگونه روی پوست شما واکنش نشان می دهد. بهترین روش استفاده از عطر و ادکلن را بیاموزید تا بعد از خرید هم به مشکل برخورد نکنید.پس از گذرراندن تمامی این مراحل اگر هنوز هم آن را دوست دارید ، به شما تبریک می‌گویم! بلاخره موفق شدید. سرانجام عطر بعدی خود را پیدا کردید یا حداقل، عطر جدیدی را که دوست دارید گاهی اوقات استفاده کنید. باشد که پس از آن زندگی شادی داشته باشید. اما اگر اینطور نیست، می توانید به جای آن یکی از این عطرهای فرقه کلاسیک را امتحان کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.