آموزش

نگهداری از عطر به روش صحیح و اصولی

ادکلن

امروزه عطرها از مواد معطر مصنوعی تولید می شوند برخلاف گذشته که اکثر مواد تشکیل دهنده یک عطر مواد طبیعی بودند. نگهداری از عطر در این شرایط و با قیمت های جدید بازار عطر و ادکلن بسیار موضوع مهمی است. در گذشته عطرها ماندگاری بیشتری داشتند با این تفاصیر باز هم عواملی وجود دارد که در صورت رعایت نشدن باعث می شود در عرض چند روز رایحه عطر استفاده شده از تازه به ناخوشایند تبدیل شود و یا به نوعی به سرعت ماندگاری خود را از دست می دهد.

اگر قصد این را دارید تا عطرتان ماندگاری خوبی داشته باشد و از بین نرود به موارد زیر دقت کنید:

1- قرار گرفتن در معرض نور یا خورشید

نور مستقیم بدترین دشمن عطر است! هنگامی که عطرها در مقابل نور یا خورشید نگه داری می شودند، پیوندهای شیمیایی مولکولهای تشکیل دهنده عطر آن ها از بین می رود و به این سبب عطر قهوه ای رنگ می شود. پس همواره سعی کنید عطر را در معرض نور یا خورشید قرار ندهید، زیرا از نظر شیمیایی حیوان مورد علاقه شما هم از نظر فتوشیمیایی سوخته خواهد شد.

اما در مقابل عطرهایی که در تاریکی نگه داشته می شوند، کیفیت شان بهتر می ماند و دوام بیشتری خواهند داشت. پس اگر به تازگی عطر خریداری کرده اید بهتر است آن را در یکی از کشوهای لباس خود ، در تاریکی پنهان کنید.

تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از اصل >>

2- عطر را در معرض گرما قرار ندهید!

این دلیلی است که بارها به ما گوش زد شده است، به ما از گذشته تا به امروز بارها گفته شده است که عطر را در معرض گرما و رطوبت قرار ندهید برای مثال حمام جای مناسبی برای نگهداری عطر یا ادکلن نیست. همان طور که می دانید با استفاده کردن از عطر روی پوست تان هم به سرعت این ماده روی پوست تات پخش می شود، پس بهترین پیشنهاد ما این است که عطرتان را در یک جای خشک و خنک نگهداری کنید تا ماندگاری بیشتری را داشته باشد.

3- رسیدن یک عطر به مرحله استفاده

هر عطری آن مرحله را پشت سر می گذارد و نگه داشتن بطری های عطر تا زمان رسیدن آن مرحله، بهترین کار در صنعت عطر است. این مرحله اکثرا در چند روز ابتدایی اتفاق می افتد تا عطر مورد نظر بسته بندی شود و برای فروش به قفسه بندی فروشگاه ها راه پیدا کند. البته این مورد ممکن است یکی از عوامل تفاوت ماندگاری عطرها در مغازه ها باشدو

شرایط نگهداری بهتر از عطر

بهترین روش برای نگهداری طولانی مدت عطر، استفاده از بطری شیشه ای است، چون شیشه قابلیت حل شدگی نداشته و هوا در آن جریان ندارد، در نتیجه عطر فاسد نمی شود.

شما یک شیشه از عطر مورد علاقه تان را خریده اید و می خواهید که مدتی طولانی برایتان بماند (عطرها ارزان نیستند!) چه عطری کمیاب باشد یا عطر جدید فصل، عطرها نیازمند مراقبت بسیاری هستند تا رایحه خود را از دست ندهند.

راهنمای خرید عطر برای آقایان >>

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که عاشق خرید عطر هستید ،می دانید که خرید عطرهایی با بطری کوچک بسیار پرهزینه تر است از عطرهایی در بطری بزرگتر .تولید کنندگان عطر با تولید عطر در بطری هایی کم حجم،سالانه پول زیادی به جیب می زنند.

روغن و الکل عطرها با دشمنانی مثل رطوبت، گرما و نور سریعا از بین می روند. اینجا چند روش به شما معرفی می کینم که می توانید از عطرتان مراقبت کرده و آنها را ماندگارتر کنید.

1- شیشه را تکان ندهید

شیشه عطر، شیشه شربت ضد سرفه نیست که قبل از مصرف خوب تکانش دهید. این کار عطر را از بین می برد. پس با دقت از آن نگهداری کنید.

2- در عطر را سریع ببندید

بعد از اسپری کردن عطر، هرچه سریع تر درش را بگذارید تا نپرد. این نکته ای است که خیلی از افرادی که اطلاعات کامل و جامعی از این موضوع ندارند به آن توجه نمی کنند. یا برخی از افراد بر این باورند که در عطر های اصل را اگر زود نبندیم هم نمی پرد، اما اینگونه نیست. چه عطر اصلی باشد و چه تقلبی اگر پس از استفاده در آن را سریعا نبندید به مرور خط بویش بسیار کم رنگ می شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.