آموزش

نکاتی برای استفاده صحیح از زیورآلات

استفاده صحیح از زیورآلات

خرید و استفاده از زیورآلات یکی از بهترین روش‌ها برای روح بخشیدن به پوشش و لباس می باشد. چطور می‌توانیم با کمک یک تکه طلا یا گردنبند نقره ظاهر متفاوت و خاصی داشته باشیم؟ خرید زیورآلات نقره یا طلا همیشه حائز اهمیت بوده و زیورآلات همیشه بخش جانبی و تزئینی پوشش به حساب می‌آیند اما اگر استفاده درست و به جای آن را ندانیم همه چیز در ظاهر ما به هم می‌ریزد. در واقع همیشه چیزهای زینتی بخش جانبی پوشش به حساب نمی‌آیند و می‌توانند همه چیز را متفاوت کنند.

زیبایی یک طلا یا نقره در این است که تنها با استفاده از یک تکه کوچک از آن بتوانید تغییر و تفاوت اساسی در تیپ و ظاهر خود ایجاد کنید. این کار بسیار ساده است؛ فقط استفاده از چند تکه کوچک هماهنگ یا یک تکه بزرگ که متناسب با پوشش شما است، کافی می باشد. زیورآلات شکل‌ها و کیفیت‌های متفاوتی دارند و در رنگ‌ها، طراحی‌ها و اندازه‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. یک تکه طلا یا نقره و یای هر زیورآلات دیگری می‌تواند یک پیراهن ساده را به یک لباس فوق ویژه تبدیل کند. با استفاده از هر مدل از زیور‌آلات شما می‌توانید مرکز توجه را در پوشش‌تان تغییر دهید. در هر صورت مهم است که چند راهکار اساسی را در استفاده از زیور‌آلات رعایت کنید تا با این روش به صورت آگاهانه تر باعث جذابیت بیشتر در چهره و استایل تان باشید.

ست نقره زنانه

تعداد کم کافی است
آگاه باشید و بدانید گاهی استفاده از یک تکه برجسته و قابل توجه خیلی بهتر از استفاده از چند تکه ریز می باشد. بهتر است هر بار از یک تکه زینتی استفاده کنید اما اگر می‌خواهید از چند زیورآلات متفاوت استفاده کنید، باید بدانید که موقع استفاده از انگشتر و دستبند هر دو را از انواع بزرگ و براق انتخاب نکنید. همین‌طور گوشواره و دستبند نباید به یک اندازه بزرگ و برجسته باشند. پس دقت کنید که نسبت را در سایز زیورآلاتی که استفاده می کنید، همیشه رعایت کنید.

گردنبندهای چند لایه یا چند پله هم اگر درست استفاده شوند بسیار زیبا هستند، فقط باید به این نکته هم توجه کنید که یک گردنبند چند لایه را نباید با زیورآلات دیگر استفاده کنید. اگر کمربند استفاده می‌کنید، گردنبند بلند نبندید.ساده باشید
زیورآلات بزرگ و پیچیده باید با لباس‌های ساده استفاده شوند. یادتان باشد که شما می‌خواهید زیورآلاتتان به چشم بیاید و دیده شود به همین دلیل باید آنها را درست با لباس‌هایتان هماهنگ کنید، یک پیراهن مشکی با یک یا دو تکه از زیورآلاتی که جلب توجه می‌کند مناسب است و بالانس را به هم نمی زند.

همین‌طور شلوار جین و یک تاپ ساده سفید به همراه یک گردنبند رنگی براق و بزرگ که خود را در آن پس زمینه سفید به خوبی نشان دهد،زیباست. وقتی می‌خواهید از زیورآلات براق یا طلایی استفاده کنید، رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید زیورآلات ساده با لباس‌های طرح دار مناسب‌تر است. با یک لباس نامناسب ممکن است توجه را از یک تکه طلا یا جواهر زیبا منحرف کنید و نتوانید به هدفی که داشتید برسید.

استفاده از طلا یا جواهر

گردنبند و اندازه یقه
در پوشیدن گردنبند باید به اندازه و مدل یقه لباس توجه کنید. یقه‌های باز، دکلته و هفت برای پوشیدن گردنبند مناسبتر هستند. اگر پیراهنتان یقه‌ای دارد که پشت گردن حلقه شده است و درست شبیه یک گردنبند است، پوشیدن یک گردنبند اضافه کار چندان جالبی نیست.

راهنمای استفاده از گوشواره
گوشواره‌های براق و برجسته زیبا هستند و احتمالاً نخستین چیزهایی هستند که مورد توجه دیگران قرار می‌گیرند. گوشواره‌ها باید با شکل صورت شما هماهنگ باشند.  گوشواره‌ای انتخاب کنید که با شکل صورت و ویژگی‌های چهره شما متناسب باشد. به طول، رنگ و فرم گوشواره توجه کنید.

زمانی از گوشواره‌های سنگدار استفاده کنید که موهایتان رنگ براق دارد و خیلی بلند نیست. ما در اینجا درباره ایجاد تعادل و توازن حرف می‌زنیم، بنابراین اگر موهایتان فر یا مجعد است می‌توانید از گوشواره‌های بزرگ استفاده کنید. بهترین راه برای دیده شدن گوشواره این است که موهایتان را پشت گوش قرار دهید و همچنین به آرایش صورت توجه کنید تا با رنگ گوشواره هماهنگ باشد.

امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسسته باشیم به شما کمک بزرگی در استفاده صحیح از زیورآلاتکرده باشیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.