آموزش, روانشناسی

قوانین طلایی و نکات مهم خرید عطر و ادکلن

به نظر ما خرید عطر و ادکلن یکی از جذاب ترین خرید ها به حساب می آید، به شرطی که بلد باشید چه عطر و ادکلنی بخرید و بدایند چه عطری مناسب تان است. ما چند ترفند ساده به شما آموزش می دهیم که آشنایی با اونها علاوه بر اینکه خرید عطر را راحت و جذاب می کند، باعث می شود که عطری که خریداری کردید بیشتر از همیشه به دل شما بنشیند. در این مطلب از ژکسون با ما همراه باشید تا چند ترفند طلایی در هنگام خرید عطر و ادکلن را به شما آموزش دهیم.

امروزه افراد انتظار دارند کیفیت جنسی که می خرند باب میلشان بوده و هزینه ای که صرف آن کرده اند نهایت استفاده از آن را ببرند اما این روزها آنقدر برندهای تقلبی شبیه اصل شده اند که دیگر کمتر کسی قادر به تشخیص اصل از تقلبی است تا جایی که حتی واردکنندگان ادکلن هم نمی توانند ادکلن های اصل را از تقلبی تشخیص دهند.

1- کنار گذاشتن وسواس را در اولویت قرار دهید

ما مطمعن هستیم که قطعا شما به رایحه ی خاصی علاقه دارید و از طرف دیگر از بعضی رایحه ها اصلا خوشتان نمی آید. خوب این موضوع طبیعی است اما خواهش ما از شما این است که وسواس رو کنار بگذارید و اگر عطری دارای رایحه ای است که از آن متنفرید، هم به آسانی از آن عبور نکنید.

مثلا اگر از رایحه گریپ فروت بدتان می آید، این موضوع دلیل بر این نیست که عطر یا ادکلنی را که این رایحه را دارد به کلی کنار بگذارید. شاید در آن عطر یا ادکلن ده رایحه دیگر نیز وجود داشته باشد که ترکیب آنها با یکدیگر به کلی نظر شما رو تغییر دهد.

2- تبلیغات فریبنده را باور نکنید!

پیشنهاد می‌کنیم عطر دلخواه خود را بدون در نظر گرفتن تبلیغات خریداری کنید، چرا که عطرهای بسیار خوشبوی زیادی را در بازار سراغ داریم که به رغم تبلیغات اندک، رایحه‌ای دلنشین دارند و به میزانی از آن ها استقبال شده است، که قابل قیاس با عطر و ادکلن هایی که دائما در بروشور ها یا تیزر های تبلیغاتی آن ها را مشاهده میکنیم، نیستند.

ادکلن زدن

در اینکه سلاطین عطر و ادکلن سازی در جهان ، عطرهای باکیفیتی را تولید می‌کنند هیچ شکی نداریم و به آن ها اعتماد داریم، اما همان‌گونه که شما بهتر از ما می‌دانید رقابت تنگاتنگ و بسیار نزدیکی در صنعت عطرسازی وجود دارد و بزرگان عطرسازی برای اینکه از قافله فروش بیشتر عطر و ادکلن عقب نمانند، تبلیغات پر زرق و برقی را برای عطرهای تراز اول خود با هزینه های بسیار گزاف انجام می‌دهند. به همین علت می گوییم اجازه ندهید تبلیغات عظیم این شرکت ها چشم شما را ببندد و جلوی تصمیم‌گیری‌تان را برای خرید بهترین عطر و ادکلن بگیرد و شما را مجبور به انتخاب گزینه ای غلط بکند.

نکته: عطرها از نظر پخش بو به ترتیب ادکلن، ادوتویلت، ادوپرفیوم و پرفیوم هستند و از نظر ماندگاری و غلظت به ترتیب عصاره پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت و ادکلن می باشند.

3- مچ دست همیشه بهترین محل برای امتحان رایحه عطر نیست!

قطعا دیده یا شنیده اید که می‌گویند همیشه قبل از خرید عطر و ادکلن، مقداری از آن را روی مچ دست خود اسپری نمایید و پس از گذشت لحظه ای بوی عطر را امتحان کنید. اما جالب است بدانید فلزی که در تولید جواهرات به کار میرود بوی عطر را تغییر می‌دهد و اگر در حین تست کردن رایحه عطر یا ادکلن ، جواهرات در دستتان باشد، رایحه ای که از این عطر استشمام می کنید، متفاوت خواهد بود.

در نتیجه پیشنهاد ما این است که مقداری از عطر یا ادکلن مورد نظر خود را داخل آرنج اسپری نمایید و اجازه دهید عطر خشک شود. سپس بوی این عطر را در طول روز و در بازه‌های زمانی متفاوت امتحان کنید. این عمل به شما کمک خواهد کرد تا ماندگاری بوی عطر و مقدار دلنشین بودن آن را در طول روز بررسی نمایید و به یک نتیجه کلی در مورد انتخاب آن رایحه برسید.

4- بوی عطر روی پوست بدن افراد مختلف رایحه‌ای متفاوت ایجاد می‌کند:

عطر ها تعامل خاصی با پوست و بدن افراد دارند و رابطه نزدیک و تنگاتنگ آن ها با یکدیگر باعث شده است که رایحه ای که روی پوست دوستتان استشمام کرده اید با رایحه ای که از آن عطر یا ادکلن روی پوست خودتان استشمام می کنید متفاوت باشد. پس نتیجه می گیریم نسبت به بوی خوش عطری که روی پوست دوست‌تان استشمام کرده‌اید، اقدام به خرید عطر نکنید و حتما قبل آن خودتان هم آن را تست کنید.

بهتر است قبل از امتحان کردن عطر و استشمام آن به حمام بروید و پس از استحمام این کار را انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

نکات طلایی خرید عطر و ادکلن

نکاتی مهم برای خرید عطر خوب

1- عطر با حس افراد به صورت مستقیم ارتباط دارد و سبب می شود افراد از روی بوی شما قضاوتتان کنند زیرا بوی عطرسبب به دست آوردن شناخت و قضاوت می شودبنابراین باید عطر مورد نظرتان را درست انتخاب کنید.

2- هنگام خرید داشتن اطلاعات اولیه به راحتی انتخاب عطر و سردرگم نشدن شما کمک خواهد کرد. بسیاری از افراد سعی می کنند همواره از یک عطر استفاده نمایند زیرا معتقدند که هر کس باید بوی خودش را بدهدو با بوی این عطر مردم باید او را بشناسند.

3- زمان خرید عطر دقت کنید که این دیگران نیستند که باید از بوی عطرتان لذت ببرند بلکه ابتدا خودتان باید ازعطری که استفاده می کنید، لذت ببرید. برای لذت بردن خودتان از عطر انتخابی عطر را به گردن نزنید زیرا فاصله گردن تا بینی کم است و دیگر نمی توانید بو را حس کنید و باید دائما عطر خود را تجدید نمایید. بد نیست که هر چند وقت یک بار برای تنوع عطرتان را عوض کنید.

4- برای خرید عطر همزمان 10 مدل عطر را نبویید و برای این کار عجله نداشته باشید و وقت بگذارید زیرا در صورت عجله متوجه نخواهید شد چه عطری را باید بخرید. عطری که انتخاب می کنید ارزان نیست که به راحتی آن را کنار بگذارید برای همین باید آنچه را که می خرید دوست داشته باشید و به درستی از آن استفاده کنید.

امیدواریم با توجه به نکته‌هایی که از خرید عطر با شما در میان گذاشتیم، خریدی جذاب و خاطره‌انگیز را تجربه کنید و عطری بخرید که از همیشه خوشبو تر باشد. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم تجربه‌های جالبی از خرید عطر دارید و نکات مفیدی را می‌دانید، در قسمت نظرات این تجربه‌ها را با ما و دیگر طرفداران عطر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *