روانشناسی

فنگ شویی چیست ؟

این بار در این مطلب قصد داریم درباره فنگ شویی به طور کامل توضیح دهیم. برای رسیدن به پاسخ سوال فنگ شویی چیست باید به سابقه هنری معماری در چین بازگردیم که یکی از اصول خود را در این زمینه به نمایش گذاشته است. برای شناختن این فرهنگ و پیدا کردن شناخت واقعی از فنگ شویی با ژکسون در ادامه این مطلب همراه باشید.

فنگ شویی قدمت بالایی دارد !

در زمانهای بسیار قديم بشر اولیه کاملا در ميان طبيعت زندگی می‌کرد ! در اين دوران از زندگی بشری ، رودها ، درختان ، بیابان‌ها ، مزارع و هر چه اطراف او قرار داشت ، جزء خانه او محسوب می‌شد ! شايد درختان اولين جان‌ پناه انسان در مقابل نور آفتاب ، باران و دشمنان بودند . بعد از این دوره بشر با پديد آوردن ابزار و کندن کوه‌ها و صخره‌ها به‌تدریج زندگی در داخل غارها را شروع کرد . بعد از آن ، خانه‌های گلی و چوبی شکل گرفت و پس از ده‌ها هزار سال خانه‌های امروزی ساخته شدند و پدید آمدند.

فنگشویی

فنگشویی چیست؟

فنگشویی در بیان ساده ، علمی قديمی است که به هنر ايجاد تعادل و هماهنگی در جريان طبيعي انرژی‌های پيرامونمان می پردازد !

اگر بخواهیم فنگ شویی را لغت به لغت ترجمه کنیم به معنی باد و آب است و به این معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا می کند . هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ باشند، نتیجه اش، زندگی خوب و موفقیت برای ماست . هدف فنگ شویی هم رسیدن به همین موفقیت است.

باید توجه داشته باشید که فنگشویی هنرى است ساده، انعطاف‌ پذیر و ملموس برای :

  • افزايش نشاط
  • آرامش و تعادل

در زندگى روزمره است ، كه با انواع سبک‌های دكوراسيون سازگارى دارد.

معنی لغوی فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی در لغت روشی چینی در ساخت منزل یا راهی برای چیدن لوازم منزل بر اساس اصول تعریف شده است. توجه کنید که تلفظ صحیح این کلمه، فِنگ شویی (feng shui) می باشد.

هدف فنگ شویی چیست؟

هدف فنگ شويی در مجموع خلق حس هماهنگی در خانه شما و در نتیجه زندگی شماست !

چرخه فنگ شویی

دقت کنید که فنگ شويی ذهن ، كمك می‌کند تا فقط موقعیت‌های مثبت ذهنی و شانس خوب در محيط خلق شود ! فنگ شويی يك هنر شهودی است كه حس هارمونی در آن بسيار مهم است ! شما با چند اصلاح كوچك در چیدمان منزلتان می‌توانید انرژی‌ها را با خود هماهنگ كنيد و به اهدافتان برسید.

خواستگاه فنگ شویی قاره آسیا است به همین خاطر قوانینش برای ما ایرانیان بیگانه و نا آشنا نیست و بسیاری از راه کار هایش از قدیم در فرهنگ ما و ایران باستانی ما نیز وجود داشته و بخشی ازباور های کهن ما بوده است. بسياری از راه‌کارهای اين علم از قدیم‌الایام در فرهنگ ما نيز وجود داشته است . مانند شیشه های رنگی، هشت دریهای ورودی، دربهای دو لنگه خانه های قدیمی، جدا بودن حمام و دستشویی ها در خارج محل سكونت و … را تجربه کرده ایم.

معنای لغت به لغت این عبارت

معناي لغوی فنگ شویی عبارت است از :

  • فنگ به معنای “باد”
  • شوئي به معنای “آب”

در فرهنگ آسیای شرقی بر این باورند که در اثر اتحاد باد و آب ، می‌توان سلامتی و محصول خوب به دست آورد . بنابراين فنگ شویی خوب به معنای معاش و دارایی و ثروت خوب و فنگ شویی بد به معناي سختی و بيچارگی و پیچیدگی در زندگی می‌باشد .

مردم چین معتقند که آنچه زندگی انسان را می‌سازد، نخست سرنوشت ، پس‌ازآن اقبال ، سوم فنگ شویی و در آخر انسان‌دوستی و تحصيل و دانش او است.

فنگ شویی چینی

قطعا شما هم در زندگی خود با مواردی برخورد کردید که خرید یا اجاره محل جدید برای کار یا زندگی باعث می‌شود تا تغییراتی خوب یا بد در زندگی شما به وجود آیند . وقتی محل زندگی یا کار قبلی خود را با هم مقایسه می‌کنید ، می‌ بینید که در خانه قبلی کار و حرفه خوبی نداشتید ولی در این خانه که آمدید وضع کار بهتر شده ولی از نظر روابط عاطفی با همسر خود در مشکل هستید و در مکالماتتان این کیفیت را این طور بیان کنید که این خونه برامون اومد داشته یا برای ما خوش یمن می باشد در قوانین فنگ شویی این بدان معنا است که فضا ی پیرامون ما با انرژی های ما سازگار است یا خیر.

قوانین فنگ شویی برای پولدار شدن ، نیز می تواند از دیگر مطالب مرتبط با علم فنگشویی باشد که برای کاربران جذابیت بالایی دارد و اشخاص زیادی به دنبال یادگیری آن هستند . شما می توانید با آموزش فنگ شویی موجود در کتاب مربوط به این علم و یا مطالب بعدی که سایت ژکسون در اختیار شما قرار می دهد، سرعت خود را در این مسیر بالاتر ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *