آموزش, کادو چی بخرم

راهنمای خرید عطر و ادکلن

چهار عدد شیشه ادکلن

این مطلب همانطور که از عنوانش پیداست قرار است راهنمای خرید عطر و ادکلن برای شما باشد. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید، که برای یکی از دوستانتان یا یکی از اعضای خانواده تان و یا حتی برای همسرتان یا دوست دختر و یا دوست پسرتان کادو تهیه کنید؟؟ آیا شما به دنبال یک کادو خوب و شیک میگردید؟؟و نمیخواهید که کادو شما تکراری باشد؟! آیا تا به حال به فکر خرید عطر یا ادکلن برای عزیزانتان افتاده اید؟؟ آیا به اصالت این عطر و ادکلن ها اطمینان دارید؟؟ آیا برای خرید اینترنتی از سایت های خرید کادو دیدن کرده اید؟؟

برای پاسخ دادن به سوالات ذهنی خودتان با ما در ادامه مطلب همراه باشید، تیم ژکسون حاصل تحقیقات خود در این زمینه را با شما، با افتخار به اشتراک میگذارد.

معرفی انواع ادکلن و عطر

عطر و ادکلن با اصالت چه نشانه هایی دارد؟؟

یک عطر خوب و مناسب با استاندارد‌های روز دنیا،باید شناسنامه کامل و بی نقصی داشته باشد، که همیشه روی شیشه آن ثبت می شود قید شده باشد. این مشخصه ها چیز‌هایی نیست که همه از آن ها اطلاع داشته باشند، اما شرکت های سازنده معتبر در تمام دنیا برای خودشان قوانینی دارند که در کنار سایر مشخصه ها، خانواده عطر را هم ذکر می کنند. اگر احتمالا این عنوان را روی شیشه عطری ندیدید نگران نشوید و با یک سوال،فروشنده کاربلد راه را نشانتان می دهد. این خانواده را با این نام ها بشناسید.

توصیه هایی که در انتخاب عطر به شما کمک می کند !

فکر نکنید اگر بوی ثابت داشته باشید و همیشه فقط از یک رایحه استفاده کنید، کار درستی می کنید و متفاوت بودنتان را نشان می دهید. چون در اصل داشتن عطر ثابت تا سال های سال اشتباه است. متأسفانه طرز فکر عموم مردم به شکلی است که هر کس باید بوی خودش را بدهد. یعنی می خواهد با بوی این عطر او را بشناسند و این عطر به نوعی شناسنامه حضور او در اجتماع های مختلف باشد.

این را بدانید که قرار است عطری که استفاده می کنید خودتان هم از آن لذت ببرید. برای مثال بهتر است که عطر را به گردن خود نزنید چون فاصله گردن تا بینی کم است و دیگر خودتان بو را حس نمی‌کنید و باعث می‌شود دائماً عطر خود را تجدید کنید. قرار است عطر بزنید تا خودتان‌هم از این رایحه لذت ببرید. پس بد نیست که هرچند وقت یک‌بار برای تنوع عطرتان را عوض و بار دیگر عطر همیشگی‌ تان را استفاده کنید. همان طور که برای غذا خوردن لازم است تنوع بدهید و دوست دارید غذاهایی که تا به حال نخورده اید را حداقل یک بار امتحان کنید.

بعضی وقت ها ممکن است این سوال در ذهن شما به وجود آید که چرا با وجود اینکه عطر و ادکلن گران می‌خرید، اما بازهم بوی آن باقی نمی ماند و ماندگاری لازم را ندارد. اولین نکته این است که باید در زمان خرید به فصلی که می‌خواهید از عطر و ادکلن استفاده کنید دقت داشته باشید. مثال در فصل گرما از عطر و ادکلن های گرم استفاده نکنید چون هوا به اندازه کافی گرم است و استفاده از این عطر و ادکلن ها باعث می شود حس خوبی نه به خود نه به اطرافیان بدهید. این حس باعث می شود که تصور کنید یا بوی آن باقی نمانده یا حس خوبی به عطری که هزینه کرده اید و خریده اید نداشته باشید.

اسپری کردن ادکلن به نبض دست

وقتی شما مخصوصا عطر را روی دست می زنید آن را به شکل دورانی روی پوست نمالید. چون بوهایی که از عطر منتشر می‌شود باید به ترتیبی که تعیین شده منتشر شود. با این کار شما آن بویی که برای ماندگاری است بالا می آورید و برای همین ماندگاری از بین می رود و شما در ذهنتان تصور می کنید که عطرتان ماندگاری لازمه را ندارد.

برای خرید عطر و ادکلن وقت بگذارید و عجله نکنید. 10 مدل بو را در یک لحظه امتحان نکنید چون مطمئن باشید متوجه نخواهید شد چه عطری یا ادکلنی را باید بخرید. به خودتان فرصت بدهید. شما در حال خرید کالای لوکس هستید؛ برای همین باید آنچه را که می خرید دوست داشته باشید و به درستی از آن استفاده کنید. چون آن قدر هم ارزان نیست که اگر خوشتان نیامد بتوانید آن را به سادگی کنار بگذارید و از آن استفاده نکنید.

آنچه بوی عطر را تغییر می‌دهد و از بین می برد نور خورشید و گرما است. اگر عطر را در یخچال نگهداری کنید تا زمانی که تمام بشود برای شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

چرا عطر و ادکلن اصل میخرید؟؟

شاید وقتی که عطر یا ادکلن تقلبی می خرید احساس کنید هم بو و هم ماندگاری اش با اصل آن تفاوت نداشته باشد. حتی از نظر شکل، ظاهر، شیشه، بسته بندی، در، سلفون استفاده شده و … کاملا شبیه هم باشند و با هم حتی مو نزند. برای همین ترجیح می دهید به جای اینکه هزینه زیادی متحمل بشوید از محصولی با هزینه کمتر با همان کیفیت استفاده کنید. این اتفاق شاید ازنظر مالی به‌صرفه باشد و شما به این فکر کنید که عطر و ادکلن اصل بیشتر پولی که می‌گیرند پول برند و مارک آن باشد.

اما باید این نکته را به شما بگوییم که برندهایی که تنها در کار تولید عطر و ادکلن است تمام تلاش خود را می کنند تا از بهترین بوها، آن هم کاملاً طبیعی و بالاترین کیفیت استفاده کنند و طبعا دیگر خبری از مواد شیمیایی نیست و تمام مواد استفاده شده طبیعی هستند. این در حالی است که برای تولید همان عطر از نوع تقلبی اش برای اینکه برایشان به صرفه باشد؛ از کیفیت پایین تر و مواد شیمیایی استفاده می کنند.

مثال ممکن است عطر تقلبی که روی لباستان استفاده می کنید رد آن روی لباستان بماند یا باعث حساسیت و قرمزی پوستتان شود. البته زمان خرید عطر روی آن را حتماً بخوانید که برای پوست طراحی‌شده یا برای لباس. چون ممکن است عطر اصلی هم وجود داشته باشد که برای لباس طراحی نشده و وقتی از آن برای لباس استفاده کنید رد آن روی لباس بماند. از طرف دیگر عطرهای اصل طوری طراحی شده که از مواد ضد آلرژی در تولید آن ها استفاده کرده اند.

پاف عطر

برای همین شما علاوه بر اینکه در خرید عطر لوکس و اصل؛ پول برند آن را میپردازید مطمئن خواهید بود که از بهترین مواد اولیه تشکیل‌شده است. گوچی، چنل، دیور، بولگاری، ورساچه و… برندهای لباس هستند و تخصص اصلی آن ها عطر نیست. آن ها از برند لباس و کفششان برای فروش عطر استفاده می‌کنند و محصولی را برای عامه مردم به بازار می دهند و وقتی چنین کاری می‌کنند به فکر فروش بالای محصولشان هستند.

اما برندهای تخصصی عطر لوکس، طرز تنفکرشان این گونه نیست. آن‌ها میگویند یک محصول باکیفیت و گران قیمت تولید کنند اما حاشیه سود را بالا ببرند. مثال شیشه عطر را از بهترین کیفیت می سازند. بسته بندی را باکیفیت می‌کنند. شیشه ها و درهای آن را دست‌ساز می‌کنند یا به‌جای مقوا برای جعبه از چوب و چرم استفاده می کنند تا لوکس تر و شکیل تر شود. این کار باعث می‌شود تا برای کسی که می‌خواهد تقلبی آن را بزند به ‌هیچ عنوان به صرفه نباشد.

چرا عطر و ادکلن باید براساس فصل و موقعیت باشد؟

عطر به شکل کاملا مستقیم با حس و عواطف انسان در ارتباط است پس با توجه به راهنمای خرید عطر و ادکلن میدانیم باعث می شود از طریق بویی که می دهید طرف مقابل، روی شما قضاوت کند؛ به همین دلیل بوی عطر و ادکلن اولین شناخت و حس از یک فرد را در ذهن به وجود می آورد و باعث قضاوت می شود؛ پس سعی کنید عطر و ادکلن مورد نظرتان را درست انتخاب کنید.

برای انتخاب درست، علاوه بر سلیقه، لازم است مشاوره درستی هم داشته باشید که متاسفانه آنطور که باید مشاوره مناسب صورت نمی گیرد چون کسانی که می خواهند عطر بفروشند بیشتر سعی می کنند روی عطری مشاوره بدهند که می خواهند آن را به شخص خریدار بفروشند.

در زمان خرید عطر و ادکلن بد نیست مقداری اطلاعات اولیه داشته باشید تا طیف انتخاب تان کوچکتر شود و کمتر سردرگم شوید. متاسفانه طرز فکر عموم مردم به شکلی است که هر کس باید بوی خودش را بدهد، یعنی می خواهد با بوی این عطر او را بشناسند و آن بو مشخصه حضور او در هر جمعی باشد.

تفاوت های عطر و ادکلن اصلی و تقلبی

یکی از راهنمای خرید عطر و ادکلن این است که از مرکز معتبر خرید کنید: دیگر با این شباهت‌های بی‌چون‌وچرای برندهای اصلی و تقلبی، تنها راهی که می‌شود اصل را از تقلبی تشخیص داد از طریق بارکد موجود روی جعبه آن است و اینکه شماره منبعش را در سایت رسمی اش چک کنید تا مطمئن شوید آنچه می‌خرید اصل است یا تقلبی!!

بهترین پیشنهادی که می شود به شما در زمینهٔ خرید عطر و ادکلن اصل کرد این است که از جاهایی عطر بخرید که به آن ها اعتماد دارید و به لحاظ اخلاقی بدانید در کارش تقلب نیست. فروشگاه هایی که برندهای اصلی در آن ها یافت می شود و یا فروشگاه های اینترنتی که دارای نماد های مربوطه هستن،می توانید از آن ها با اطمینان بیشتری خرید کنید.

آیا سن و سال در انتخاب عطر و ادکلن مهم است؟؟

جواب این سوال بله است؛ سن و سال از جمله معیارهایی است که باید در انتخاب عطر به آن توجه کنید. معمولاً سازنده های عطر بر روی شیشه به عنوان پیشنهاد اینکه عطر برای چه سن هایی مناسب است را می نویسند. در کل هر چه سن پایین تر باشد، عطر ملایم، خنک، میوه ای، برگی و گلی بهتر است. سن هر چه بالاتر می‌رود ادویه و چوب وارد آن می شود و برای این سن مناسب تر خواهد بود.

راهنمای خرید عطر و ادکلن مناسب:

1. صبح ها برای تست و خرید عطر و ادکلن اقدام کنید .

2. بازه قیمتی مشخصی برای خرید عطر و ادکلن تان در نظر بگیرید و از فروشنده بخواهید در آن رنج به شما پیشنهاد دهد.

3. لباس تمیز و پوستی تمیز داشته باشید و از عطر و ادکلن استفاده نکنید تا شامه شما پر نشود بتوانید عطر و ادکلن های دیگر را تست کنید.

4. به نوع عطر و ادکلن توجه کنید و به رایحه ها و نت های آن دقت کنید: اکثر افراد عطرهای سرد و گرم را می شناسند معمولا عطرهایی که در آن ها از رایحه شکلات استفاده شده عطر گرم و عطرهایی که در آن ها رایحه لیمو و هندوانه به کار رفته عطر سرد یا خنک هستند. برای فصل های گرم از رایحه های سرد و برای فصل های سرد از رایحه های گرم استفاده کنید.

5. عطر را زود نبویید، 30 تا 60 ثانیه فرصت دهید تا بخش اعظم الکل عطر تبخیر شود، سپس عطری که روی پوست یا کاغذ تست اسپری شده بود را بو کنید.

و نکته فوق العاده پایانی راهنمای خرید عطر و ادکلن:

که شاید خیلی از افراد ندانند و در تداوم بوی عطر نقش مهمی دارد، آن است که قبل از پوشیدن لباس از عطر و ادکلن مورد نظرتان به پشت زانوهایتان هم بزنید چرا که این ناحیه از بدن رایحه عطر و ادکلن را به خوبی منتشر می کند. این در حالی است که اغلب افراد عادت دارند که در آخر کار کمی هم از عطر روی لباس هایشان اسپری کنند، اما این کار پیشنهاد نمی شود چرا که به لباس آسیب می رساند.

امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید و اطلاعات جدید و مفیدی در زمینه خرید عطر و ادکلن به دست آورده باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *