کادو چی بخرم

راهنمای جامع خرید کادو و هدیه

راهنما خرید کادو

در این مطلب قصد داریم تا شما را با اشتباهات رایج و راهکارهایی که برای خرید کادو و هدیه استفاده میشود آشنا کنیم ، تا شما عزیزان بهترین انتخاب را داشته باشید.

راهنمای-خرید-کادو-و-هدیه

راهنمای خرید کادو و هدیه : کادو چی بخریم؟

ما انسان‌ها ذاتاً کادو دادن به یکدیگر را دوست داریم، به طوری که هدیه دادن از ابتدای تاریخ بشریت از فعالیت‌های انسانی رایج بوده است، ما به کسانی که علاقه داریم هدیه می‌دهیم تا آن‌ها را خوشحال کنیم و رابطه مان با آن ها روز به روز بهتر شود.

در این مطلب به نحوه ی خرید کادو و هدیه دادن می پردازیم. با رعایت این اصول سری بعدی که به خرید کادو اقدام می‌کنید، قطعاً می‌توانید به نتایج بهتری برسید. فرد موردنظر هم احتمالاً بیشتر سپاسگزار و قدردان تان خواهد بود و متوجه ارزش بالایش پیش شما میشود.

افراد در هدیه دادن نیت‌های خوبی در سردارند. معمولاً هدفشان خوشحال کردن و ابراز محبت به دیگران است. اما ممکن است برای شما هم پیش‌آمده باشد که هدیه‌ای از دیگران دریافت کنید که چندان باب میلتان نبوده باشد و یا علاقه ای به آن نداشته باشید. یا از آن‌سو کادویی داده باشید که بعدها متوجه شده باشید چندان گزینه مناسبی برای شخص موردنظر نبوده است. تصور می کنیم این موضوع برای همه از جمله شما خوانندگان محترم اتفاق افتاده باشد.

حال تکلیف چیست ؟؟ چگونه از این چالش بزرگ سربلند در بیاییم.

اصول خرید هدیه را در پایین به‌صورت موردی ذکر کرده ایم. و هرکدام را جداگانه توضیح داده‌ایم. این مطلب از چندین مقاله انگلیسی از وب سایت های معتبر روانشناسی و خرید کادو استخراج شده است. و به جرات یکی از کامل ترین راهنمای خرید هدیه هایی است که می توانید پیدا کنید.

با رعایت اصول گفته شده در این مطلب بدون شک خواهید توانست تا هدیه مناسبی برای کسی که دوستش دارید تهیه کنید. بدیهی است این اصول کلی و عمومی بوده و می‌تواند بر اساس شخصیت، جنسیت و افراد تا حدی متفاوت و متمایز باشد. در مطالب بعدی قصد داریم با جزئیات بیشتر به راهنمایی خرید هدیه برای آقایان،بانوان،نوزادان،نوجوانان و … بپردازیم.

حال به سراغ چالش اول میریم:

تقویم
زمان خرید کادو

1. برای خرید کادو دیر نکنید!

برای همه ما پیش‌آمده که متوجه می‌شویم دو هفته دیگر تولد یکی از دوستان صمیمی‌مان یا یکی از اقوام و یا آشنایانمان است. طبعاً برای شرکت در جشن تولد و خوشحال کردن این شخص عزیز به هدیه‌ای نیاز داریم؛ اما مشکل ازاینجا شروع می‌شود که کادو خریدن را به دقیقه 90 واگذار می‌کنیم.این‌قدر دست رو دست می‌گذاریم تا یک آن متوجه می‌شویم که تنها 2 روز تا جشن تولد فرصت داریم. باعجله و حیران به مغازه‌ها سر می‌زنیم و هیچ ایده‌ای نداریم. بقیه‌اش را خودتان بهتر می‌دانید. به‌احتمال‌زیاد درنهایت چیزی می‌خریم که چندان نه باب میل خودمان است نه موردعلاقه آن دوست عزیزمان قرار می‌گیرد. (هرچند به رویمان نمی‌آورد! و بعضاً خودمان هم به روی خودمان نمی آوریم !)

راهکار تیم ژکسون در این باره به شما این است که، پیشنهاد می کنیم چند روز قبل از موعد تولد، هدیه‌تان مرتب و آماده باشد. بدین ترتیب نه استرسی لازم است بکشید و هم سر فرصت هدیه مناسبی تهیه کرده اید. یک هفته تا ده روز قبل از آن مناسبت میتواند تایم قابل قبولی باشد.

آفر های شگفت انگیز و تخفیف های ویژه

2. دنبال تخفیف های شگفت‌انگیز و حراجی نباشید!

هرچند واضح و بدیهی است شما خواننده محترم این عادت را ندارید اما باید به این نکته اشاره کنیم. بعضی افراد برای خرید هدیه به لیست تخفیف و حراجی فروشگاه‌ها (نظیر شگفت‌انگیز دیجی کالا) رفته و از بین موارد محدود ارائه شده گزینه‌ای را انتخاب می‌کنند. این کار نه‌تنها بازه انتخابی شمارا به‌شدت محدود می‌کند بلکه ممکن است با فهمیدن طرف مقابل، صورت چندان خوشی هم پیدا نکند و کار شما ارزش اصلی خودش رو از دست بده.

راهکار تیم ژکسون در این باره به شما این است که اگر بودجه محدودی دارید، کافی است سقف بودجه خود را مشخص کنید. سپس به انتخاب بهترین گزینه بر پایه بودجه تان بپردازید. همچنین می‌توانید کالای موردنظر را در اینترنت سرچ کرده و از فروشگاهی که با کمترین قیمت آن را عرضه کرده است خریداری نمایید.( مانند سایت ژکسون که همیشه قیمت هاش دست اول هستن و همیشه به فکر مصرف کننده هست.)

استفاده از کارت هدیه

3. راه آسان را انتخاب نکنید؟!

معمولاً افرادی که تا شب تولد دست روی دست می‌گذارند، هدیه مناسبی را پیدا نمی‌کنند. به همین دلیل به کارت‌های هدیه و پول نقد رو می‌آورند. پول نقد هرچند گزینه مقبولی برای همگان است، ولی شور و هیجانی ندارد؛ و به شخص دریافت‌کننده می‌گوید که شما فکر و زحمتی برای تهیه کادو نکشیده‌اید.*البته راجع به این گزینه بهتر است روحیات شخص مقابلتان را در نظر بگیرید. شاید برای یک دوست (به خصوص در دوران دانشجویی که اوضاع مالی چندان روبه‌راه نیست!)، پول نقد بهترین گزینه باشد. اما برای یک شریک احساسی که انتظار هدیه‌ای خاص از شما را دارد پول نقد نه‌تنها گزینه مناسبی نیست بلکه ممکن است باعث ناامیدی او نیز بشود.

راهکار تیم ژکسون در این باره این است که تا میتوانید از این روش استفاده نکنید ، چون بسیار روش مرده و بی جونی هست و حس واقعی رو به طرف مقابل وارد نمی کند.

خرید کادو بیش از حد
خرید کادو بیش از حد

4. بیش‌ازحد خرج نکنید!

امکان دارد هنگام کادو خریدن با گزینه گران‌قیمتی روبه‌رو شوید که 2 یا 3 برابر بودجه موردنظر شما قیمت دارد. بااین‌حال چون خوشتان آمده است آن را خریداری کنید. در این شرایط معمولاً حس شادمانی پیدا کردن یک هدیه مناسب بعد از چند دقیقه محوشده و جای خود را به پشیمانی و تفکر می‌دهد. چون شما بدون توجه به سطح درآمد و بودجه‌تان یک تصمیم احساسی آنی گرفته‌اید.به‌علاوه با این کار فرد موردنظر را نیز با یک هدیه گران‌قیمت احتمالاً به دردسر می‌اندازید. چون می‌بایست معادل آن را برای شما جبران کند؛ که شاید بالاتر از بودجه و توان وی نیز باشد.

راهکار تیم ژکسون این است که حتماً و حتماً هنگام خرید هدیه، یک سقف بودجه در نظر بگیرید. با خود قراری بگذارید که حتی یک ریال بالاتر از این سقف صرف خرید کادو نمی‌کنید.

دوباره کادو دادن

5. دوباره هدیه ندهید!

ممکن است هدیه‌ای دریافت کرده باشید از طرف یک دوست که چندان باب میلتان نباشد. با خود فکر می‌کنید که بهتر است آن را به شخص دیگری هدیه دهید. این تاکتیک معمولاً بازخورد و اثرگذاری خوبی ندارد و بهتر است از این کار اجتناب کنید.

راهکار تیم ژکسون به شما این است که اگر دوباره هدیه دادن، تنها گزینه موجود شماست آن را با دقت انجام دهید. باید مطمئن باشید که شخص موردنظر بیش از شما از داشتن آن خوشحال خواهد شد.

خرس بیش از اندازه بزرگ

6. هدیه های دردسر دار!

ممکن است هنگام خرید کادو یک آباژور دکوری شیک برخورده و یا یک خرس پشمالو قهوه ای برخورد کرده و آن را خریداری کنید. اما شخص مقابل در خانه‌اش فضایی برای قراردادن آن نداشته باشد. در این مواقع هدیه شما فضای زندگی او را تنگ کرده و موجب دردسر می شود. مورد شدیدتر زمانی است که افراد به یکدیگر حیوانات خانگی هدیه می‌دهند. بدون توجه به اینکه آیا فرد مقابل توانایی و تمایل نگه‌داری از آن حیوان خانگی را دارد یا خیر.

در موارد گفته شده، سعی کردیم به تمام اشتباهاتی که ممکن است حین خرید کادو پیش بیاید اشاره کردیم. برای هرکدام نیز راه حلی ذکر کردیم. به نظر شما بزرگترین اشتباه حین خرید هدیه چیست؟ و آیا مورد دیگری به ذهنتان می رسد که در مطلب بالا به آن اشاره نشده باشد؟

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *