آموزش

خواص درمانی نقره

استفاده از فلز نقره از دیر باز مورد توجه زنان و مردان بوده است به صورتی که در بعضی ادیان به استفاده از آن توصیه های فراوانی شده است ، به عنوان مثال در دین اسلام استفاده از انگشترِ نقره با نگین عقیق بسیار سفارش شده است و یا در دین یهود نقره به عنوان فلزی مورد علاقه یهودیان مطرح می شود ، در گذشته به دلیل ضعف علمی خواص درمانی این فلز چندان مشخص نبود ، اما امروزه با پیشرفت روز افزون علم از فواید جادویی فلزِ نقره آگاهی بسیار زیادی پیدا کرده ایم.

تاثیر استفاده از نقره بر گردش خون

زمانی که انسان عصبی می شود گردش خون در بدن انسان زیاد شده به همین دلیل صورت انسان قرمز می شود.با استفاده از فلز نقره نظم ارگانیسم و سوخت و ساز بدن تنظیم شده و موجب ایجاد آرامش در افراد می گردد پس میتوان گفت یکی از فواید نقره ایجاد آرامش است.به همین دلیل است که برای زنان و مردان با فشار خون بالا زیورآلات نقره بسیار توصیه شده است.

حتی اگر سری به فروشگاه آمازون زده باشید ماساژور هایی را می بینید که از جنس نقره ساخته شده اند برای گردش خون بهتر در صورت و بدن به کار می روند و بسیار پرفروش و محبوب هستند.تسکین درد یکی دیگر از خواص نقره

ذرات ربز این فلز از طریق پوست و به  مرور زمان جذب می شود و اثر درمانی تسکین درد را دارد، به همین دلیل دستبند های نقره بسیار محبوب هستند.

همچنین استفاده از فلزاتی مانند نقره و مس در ایران باستان بسیار رواج داشته و دلیل آن اعتقاد بر دور شدن بیماری ها از انسان بود ، حال می دانیم که فلزِ نقره ضد باکتری نیز است و حتی ابوعلی سینا توصیه های بسیار فراوانی برای استفاده از ظروف نقره و مس داشته و امروزه استفاده ایرانی ها از این فلزات روز به روز در حال افزایش است.

یکی دیگر از فواید نقره و دلایل مصرف آن همین ضد باکتری بودن این فلز است که در صنعتِ تصفیه آب ها به خصوص در کشور سوئیس استفاده زیادی دارد.

از خواص فلز نقره در ضد عفونی کردن بیش از صدها مواد موثر است و باعث از بین بردن ۶۵۰ نوع میکروب میشود و برای سلامتی بدن مردان و زنان بسیار موثر می باشد.

چرا نقره سیاه می شود؟

زمانی که غدد درونی بدن به خوبی فعالیت ندارند مواد ترشحی درونی عرق و غدد چربی روی پوست تغییر می کند و فلزِ نقره به این تغییرات واکنش نشان می دهد و به مرور سطح رویی نقره اکسید و سیاه می شود . در صورت مواجه این مورد هشداری برای حفظ سلامتی شما است.

اما اگر جواهرِ نقره مورد استفاده شما بیش از حد سفید می گردد و تغییر رنگش به سمت سفیدی می رود یعنی کارکرد کلیه های شما دچار مشکل است.

امیدواریم با خواندن موارد فوق اطلاعات کافی در مورد استفاده از نقره جات به دست آورده باشید. راستی از فروشگاه ما هم دیدن کنید. فروشگاه اینترنتی ژکسون عرضه کننده انواع زیورآلات نقره با اصالت در ایران می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *