روانشناسی

تفاوت‌های عطر و ادکلن‌ مردانه با زنانه

تفاوت عطر با ادکلن

شما هم قطعا هنگام خرید عطر و ادکلن به اولین چیزی که دقت می کنید؛ این موضوع است که این عطر یا ادکلنی که شما انتخاب کرده اید و از رایحه آن خوشتان آمده است زنانه است یا مردانه!

از طرفی برند های مطرح عطر و ادکلن در جهان روی این قضیه مانور ویژه ای داده اند و در تبلیغات و بسته‌بندی عطرها و ادکلن‌هایشان ، تأکید ویژه‌ای به زنانه یا مردانه بودن عطر و ادکلن دارند.

طبق این شرایطی که در بازار جهانی عطر و ادکلن به وجود آمده ، باعث شده آقایان و خانم های خوش ذوق و خوش سلیقه ای که به دنبال رایحه های خاص میگردند، وسواس بیشتری برای زنانه یا مردانه بودن عطر و ادکلن دلخواه خود داشته باشند.

اما آیا این زنانه یا مردانه بودن عطر و ادکلن ها این قدر ساده قابل شناسایی است و یا دلایل مختلفی پشت ساخت عطر و ادکلن‌های مردانه یا زنانه وجود دارد.

در ادامه این مطلب با ژکسون همراه باشید تا به مسائل پشت پرده و تفاوت‌های عطر و ادکلن‌های مردانه و زنانه بپردازیم.

چرا عطر و ادکلن مردانه با زنانه متفاوت است؟

قطعا همه ی ما عطر و ادکلن را برای بوی خوشی که دارند خریداری و استفاده می کنیم و همان طور که حتما در جریان هستید حس بویایی هم مانند حس چشایی در افراد مختلف متفاوت است، زیرا این حس هم حسی سلیقه ای می باشد و هر شخصی نسبت به سلیقه خود رایحه ای را انتخاب می کند. برای نمونه بانوان علاقه بیشتری به رایحه های دلنشین گل ها دارند به همین دلیل است که در عطر و ادکلن های زنانه رایحه خوش گل هایی مانند رز و یاسمن را بیشتر از عطر و ادکلن های مردانه شاهد هستیم.

اما بدانید که این یک قانون جامع و ثابت نیست زیرا عطر و ادکلن های تراز اول مردانه ای را هم می شناسیم که در ساخت آن ها از رایحه گل ها استفاده شده است.

اما شاید در یک نتیجه گیری کلی در مجموع می‌توان گفت در عطرهای زنانه با رایحه‌های گل‌ها، مرکبات و بوهای شرقی طرف هستیم و در عطرها و ادکلن‌های مردانه، رایحه‌های شرقی، چرمی، چوبی و مرکبات بیشتر به مشام می‌رسد.

تفاوت عطر و ادکلن مردانه با زنانه

آیا تشخیص زنانه یا مردانه بودن عطر و ادکلن کار سختی به حساب می آید؟

تشخیص دادن زنانه یا مردانه بودن بودن عطر و ادکلن بسیار کار دشواری است. شما هر چه قدر هم از عطر و ادکلن های مختلف استفاده کرده باشید و یا با آن ها سر و کار داشته باشید باز هم این امر برای شما دشوار خواهد بود. از این رو سلاطین تولید عطر و ادکلن در جهان این محصولات را در شیشه ها و با بسته بندی های خاصی عرضه می کنند تا طرفداران و مشتریان شان را کم تر به زحمت بیندازند و کار آن ها را آسان تر کنند.

از طرف دیگر رایحه‌های زیادی برای آقایان و خانم‌ها مناسب به نظر می‌رسد و بسیاری از رایحه‌های خوشبو را در عطرها و ادکلن‌های مردانه و زنانه مشاهده می‌کنیم. به همین دلیل نمی‌توان حضور یک رایحه خاص را در عطر و ادکلن، نشانه‌ای از زنانه یا مردانه بودن این عطر دانست.

برای مثال رایحه مرکبات در میان طرفداران عطر و ادکلن بسیار پر استقبال است و به همین دلیل گاهی شرکت های مطرح عطر و ادکلن سازی در دنیا ، محصولاتی را با سبک اسپرت طراحی و روانه بازار می کنند که تفاوتی میان زنانه یا مردانه بودن این عطر و ادکلن ها وجود ندارد. تا هم آقایان و هم خانم ها بتوانند از آن ها استفاده کنند و از رایحه دلنشین آن ها لذت ببرند.


خرید ادکلن زنانه

آیا آقایان باید ادکلن بزنند و خانم ها عطر ؟!

قطعا شما هم شنیده اید و یا حتی اگر سری به فروشگاه های عطر و ادکلن زده باشید به این موضوع پی خواهید برد که اکثر فروشنگان و استفاده کننده های عطر و ادکلن بر این باورند که عطر برای خانم ها طراحی شده است و ادکلن را برای آقایان طراحی کرده اند. این موضوع تا جایی ادامه خواهد داشت که شما هنگامی که به یک فروشگاه برای خرید عطر و یا ادکلن مراجعه می کنید، خواهید دید که عطرها را در قسمت خانم‌ها و ادکلن‌ها را در قسمت آقایان مشاهده می‌کنید.

حتی در طراحی شیشه عطر ها هم بیشتر سلیقه خانم ها در نظر گرفته میشود و بیشتر ادکلن ها را با طراحی مردانه و بسته بندی خاص در بازار مشاهده می کنیم.

اما حرفه‌‌ ای های دنیای عطرسازی به خوبی می‌دانند که از این روش‌ها بیشتر برای تبلیغات و جذب مشتری استفاده می‌شود و قانونی برای مردانه بودن ادکلن و زنانه بودن عطر وجود ندارد.

تنها چیزی که عطر و ادکلن ها را از یکدیگر متمایز می کند این است که ترکیبات تشکیل دهنده آن ها با هم تفاوت دارند.

در واقع مقدار تراکم روغن های معطر و نحوه ترکیب آن ها با یکدیگر باعث به وجود آمدن عطر و ادکلن ها شده است.

روغن‌های معطر غلظت زیادی دارند و برای استفاده در عطر و ادکلن باید با روغن‌های حلال، الکل و آب ترکیب شوند. در نتیجه در عطرها با میزان بیشتری از تراکم روغن‌های معطر سر و کار داریم و عموماً در عطرهای تراز اول حدود 20 تا نهایتاً 30 درصد روغن‌های معطر استفاده می‌شود، در حالی که در ادکلن‌های درجه‌یک حدود 2 تا نهایتاً 4 درصد رایحه‌های معطر وجود دارد.

در نتیجه با توجه به این نکاتی که ذکر شده برای استفاده از عطر و ادکلن باید به این موضوع دقت کنید که میخواهید کی و کجا از عطر و ادکلن استفاده کنید؟! اگر به مهمانی رسمی دعوت شده اید و می خواهید تا دیر وقت در آن جا به گفت و گو بپردازید و زمان زیادی را در آن جا صرف کنید بهتر است از عطر استفاده کنید، زیرا تراکم روغن های معطر بیشتری دارد و صددرصد ماندگاری بیشتری خواهد داشت. برای انتخاب و تجربه خرید بهتر مقاله راهنمای جامع انتخاب عطر را مطالعه کنید تا انتخابی شکیل و مناسب تر داشته باشید.

برای محل‌کار و مهمانی‌های خودمانی نیز می‌توانید از ادکلن‌های خوشبو استفاده کنید. از آنجایی که رایحه ادکلن چندین ساعت بیشتر دوام نمی‌آورد، پیشنهاد می‌کنیم اگر مدت زمان زیادی را بیرون از منزل هستید، شیشه ادکلن را داخل کیف یا داشبورد خودروی خود قرار دهید و در صورت نیاز ادکلن را تجدید نمایید.


خرید ادکلن مردانه

کلام آخر

خرید عطر و ادکلن به روحیه اشخاص بسیار مرتبط است و انتخاب ها کاملا سلیقه ای است. در نتیجه بهتر است به جای اینکه خودتان را درگیر تبلیغات برند های مختلف عطرهای زنانه و ادکلن‌های مردانه کنید، از حس و حالی که به عطر یا ادکلن دارید کمک بگیرید و بدون توجه به مردانه یا زنانه بودن عطر و ادکلن، محصولی را انتخاب نمایید و از رایحه خوش آن نهایت لذت را ببرید. اگر قصد خرید عطر و ادکلن برای خود یا به عنوان کادو برای شخصی را دارید از عطر و ادکلن های فروشگاه اینترنتی ژکسون هم دیدن کنید. ژکسون ارائه دهنده انواع عطر و ادکلن های اورجینال با برند های روز دنیا در ایران می باشد و با امکان تحیل فوری دو ساعته در تهران، کار انتخاب و خرید عطر و ادکلن را برای شما آسان کرده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *