کادو چی بخرم

بهترین هدیه برای آقایان چیست؟

بهترین هدیه تاثیر گذار برای آقایان

انتخاب بهترین هدیه برای آقایان؛ 4 توصیه‌‌ای که خانم‌ها باید بدانند

یکی از ساده‌ترین راه های خوشحال کردن هر شخصی،خرید کادو و هدیه‌ دادن به اوست. بیشتر خانم‌هایی که جوراب و لباس زیر را بهترین هدیه برای آقایان می‌دانند، عموما بهانه‌شان این است که «انتخاب هدیه برای آقایان بسیار دشوار و سخت است.» شاید خیلی از خانم‌ها فکر می‌کنند برای خرید بهترین هدیه برای آقایان باید ساعت‌های زیادی وقت بگذارند و انرژیِ زیادی صرف کنند.

آیا هرگز به فکرتان رسیده که بیش‌ازاندازه به این قضیه فکر می‌کنید و اصلِ قضیه را فراموش کرده‌اید و به آن نمیپردازید؟ انتخاب بهترین هدیه برای مردانی که در زندگی‌تان هستند، همسر، پدر، برادر و… شاید در ابتدا اضطراب‌آور به‌ نظر برسد، اما پیروزی در این چالش و یافتنِ هدیه‌ی ایدئال کاملا امکان‌پذیر و دست یافتنی است.

ابتدا بیایید به این پرسش بپردازیم که آیا آقایان و خانم‌ها نگاه‌ یکسانی به هدیه و یا کادو دارند؟

وقتی آقایان و خانم‌ها در مورد خواسته‌هایشان صحبت می‌کنند، گاهی اوقات به‌نظر می‌رسد که اصلا به دو زبان مختلف حرف می‌زنند! اما قبل از هرچیز باید بدانید آنهایی که دوست‌شان دارید، مثل همسر، پدر، برادر و… بدون توجه به خودِ هدیه، از این تلاش و توجه شما ذوق می‌کنند.

بهترین کادو برای آقایان در ولنتاین

یکی از شایع‌ترین دام‌هایی که شاید خانم‌ها گرفتارش می‌شوند، این است که تلاش کنند بر اساس آن ارزشی که خودشان در هدیه می‌بینند، تشخیص دهند که آقایان چه می‌خواهند و به طور غیرمستقیم سلیقه خود را نسبت به شریک احساسی خود قالب کنند. مسلما اشتراکاتی بین نگاه آقایان و خانم‌ها نسبت به هدیه وجود دارند، اما بسیاری از معیارهای فرهنگی و اجتماعی مرتبط با جنسیت هم هستند که بر نحوه‌ی دادن و گرفتن هدیه تأثیر می‌گذارند.

اما شمایی که در حال خواندن این مقاله در «ژکسون» هستید، مسلما دوست دارید آنها را غافلگیر ‌کنید و تحت‌تأثیر قرارشان بدهید؛ پس وقت خود را صرف گوش دادن به حرف‌هایشان می‌کنید تا از میان حرف‌های روزمره حدس بزنید احتمالا چه چیزی می‌خواهند. خلاصه آن‌قدر حدس می‌زنید و حدس می‌زنید تا بالاخره ناامیدی و محدودیتِ زمان شکست‌تان می‌دهند و باز هم راهیِ جوراب‌فروشی می‌شوید.

آقایان مثل خانم‌ها نیاز به غافل‌گیری ندارند

واقعیت این است که خانم‌ها وقتی به هدیه برای آقایان فکر می‌کنند، معمولا از زاویه‌ی دید خودشان در مورد آن هدیه فکر می‌کنند. اما در اینجا تفاوتی اساسی بین نگاه خانم‌ها و آقایان وجود دارد. خانم‌ها صرف‌نظر از خودِ هدیه، تحت‌تأثیر نیت و تلاش آقایان در تهیه و تقدیم آن هدیه به آن ها قرار می‌گیرند اما در مقابل، آقایان بیشتر به خود هدیه توجه نشان می‌دهند، زیرا به آنها درک خانم از نیازهایشان را نشان می‌دهد. آقایان معمولا هدایای کاربردی را دوست دارند که در زندگی شخصی و حرفه‌ای به‌کارشان بیاید.

پس من بعد، وقتی وحشت تهیه‌ی بهترین هدیه‌ی ممکن سرتاپای وجودتان را می‌گیرد و آن سناریوی ابتدای مقاله را در ذهن‌تان ترسیم می‌کنید، به این فکر کنید که واقعا چه مقدار از این فرایند هدیه دادن، برای طرف مقابل و چه مقدار برای خودتان است. شاید شما به‌عنوان یک خانم از اینکه ساعت‌ها روی یک پروژه‌ی هدیه برای آقایان وقت صرف کنید، بخرید، کادوپیچ کنید و نهایتا روبان را به‌شکل عجیب‌وغریبی روی آن ببندید خوشحال شوید، اما اگر او خوشش نیاد، پس احتمالا آن هدیه نیازِ خودتان را برآورده کرده، نه آقای موردنظر شما را.

به‌جای اینکه ماه‌ها وقت ارزشمند خود را برای غافل‌گیری او صرف بافتن ژاکتی کنید، به چیزی فکر کنید که واقعا نیاز دارد. البته مطمئنا اگر آن ژاکت را ببافید، او قدر این مهربانی شما را خواهد دانست، اما شاید به همان شیوه‌ای نباشد که وقتی او برای‌تان شال‌گردن می‌بافد، شما ذوق‌زده می‌شوید!

5 نکته در انتخاب هدیه برای آقایان

خانم‌ها معمولا خرید هدیه را بیش‌ازحد پیچیده می‌کنند، اما باور کنید یافتنِ هدیه‌ی ایدئال بدون رنج و سختی هم امکان‌پذیر است.

۱. ابتدا نیازهای او را بدانید

آیا چیزهایی وجود دارند که به او برای انجام بهتر کارهایش و یا لذت بردن از سرگرمی‌ها کمک کنند؟ آیا او می‌خواهد این سرگرمی را در مسیر جدیدی پیش بگیرد و آیا چیزی وجود دارد تا این تغییر را آسان کند؟

۲. بیش‌ازحد فکر نکنید

آقایان وقتی پای خواسته‌ها و نیازهایشان وسط می‌آید، خیلی بی تعارف و صادقانه عمل میکنند. آنها هدیه‌ی شما را آن‌طور که شما معنای پشت هر هدیه‌ای را رمزگشایی می‌کنید، تجزیه و تحلیل نمی‌کنند! مجبور نیستید ماه‌ها زمان را صرفِ ساختن یک کلاژ از زندگی دونفره‌تان کنید؛ مگر اینکه آقا خودش بگوید واقعا چنین چیزی می‌خواهد که آن را هم بعید می‌دانم! گاهی اوقات هدیه‌ای که وقت یا پول کمتری صرف آن کرده‌اید، ارزش بیشتری دارد.

۳. ببینید آنها دوست دارند چه چیزی برای خودشان بخرند

برای مثال اگر به‌طور منظم بازی‌های کنسولی را خریداری می‌کند، پس برای او چیزی مرتبط با این بازی‌ها تهیه کنید. وقتی مردی روی سرگرمی‌های خودش سرمایه‌گذاری می‌کند، می‌توانید مطمئن باشید که از هدیه‌ای در آن زمینه حتما خوشش می‌آید.

۴. ببینید چگونه زمان خود را می‌گذرانند

شاید شخص موردنظر شما از آن دسته افرادی نباشد که دوست دارند مدام پول خرج کنند، اما بالاخره وقتش را باید جایی بگذراند. او چه اهمیت زیادی به شغلش بدهد، چه ورزشی باشد و یا عاشق ماشین‌ها، در هر صورت احتمالا نشان می‌دهد به چه چیزی و یا حضور در چه مکانی علاقه مند است.

چند پیشنهاد هدیه برای آقایان

چند پیشنهاد هدیه برای آقایان

خانم‌ها، حالا وقت آن رسیده است که این چرخه‌ی هدیه‌های همیشگی و تکراری را برهم بزنید. بیایید هم‌قسم شوید که طی یک سال آینده هیچ‌کس برای همسرش، پدرش و یا هر مرد دیگری که در زندگی‌اش هست، جوراب و لباس زیر نخرد. شاید کمی سخت باشد، اما آپولو هم قرار نیست هوا کنیم به خدا!

برای کسانی که عاشق کارشان هستند

تصور کنید پدرتان نجار است. سال‌هاست چوبی را که برای کارش استفاده می‌کند، با دست می‌چیند، خودش برش می‌دهد و می‌تراشد. شاید متوجه شوید که یکی از اره‌های دستی‌اش کهنه و فرسوده شده‌اند و پدرتان شکایت می‌کند که به‌خوبی گذشته کار نمی‌کند. قبل از خرید اره‌ی نو حتما، اول بفهمید آیا پدرتان درصدد تعویض اره‌ی قدیمی هست یا نه؟. اگر جواب مثبت است، احتمالا ترجیح می‌دهد برند خاصی را پیدا کند که مطمئن‌تر و کارآمد تر است. شاید اصلا دوست دارد اره‌ای دقیقا از همان برند قبلی، با همان سبک و سیاق داشته باشد. باز هم تأکید می‌کنم به‌خاطر داشته باشید که آقایان مثل خانم‌ها فکر نمی‌کنند؛ پس سنجیده عمل کنید.

برای آنهایی که به ماشین، کفش ورزشی یا تکنولوژی علاقه دارند

این دسته می‌تواند کمی پیچیده و چالش برانگیز باشد، چون ممکن است در این موارد شخص موردنظر بیشتر از شما اطلاعات داشته باشد و این کار شما را کمی دشوار میکند. اطلاع نداشتن از برندهایی که ترجیح می‌دهد یا چیزهایی که در فهرستش دارد هم می‌تواند دشوار باشد. لازم نیست گیک تکنولوژی، کارشناس کفش ورزشی یا خوره‌ی ماشین باشید تا بتوانید هدیه‌ی خوبی تهیه کنید.

  • به چیزهایی فکر کنید که می‌توانند در مراقبت از وسایل مورد علاقه‌شان به آنها کمک کنند. مثلا اگر عاشق ماشین است، بسته‌ی لوازم تمیزکننده‌ی ماشین میتواند انتخاب مناسب و سنجیده ای باشد.
  • با کمی تحقیق می‌توانید برخی اقلام اساسی که فکرش را هم نمی‌کردید، پیدا کنید. اگر در مورد چیزی که به آن علاقه دارد مطمئن نیستید، اغلب اوقات ساده کردن بهتر است.

مثلا آقایی که علاقه‌ی زیادی به کفش‌های ورزشی دارد، ممکن است بگوید که قلبش برای کفشی با فلان برند، رنگ یا مدل خاص می‌تپد! اگر اطلاعات کافی دارید، خب همان کفش‌ها را برایش تهیه کنید، اما اگر واقعا مطمئن نیستید و شک دارید، به‌سراغ بسته‌ی لوازم تمیزکننده‌ی کفش‌های ورزشی بروید. چنین محصولاتی را در فروشگاه‌های تخصصی کفش‌های ورزشی می‌توانید پیدا کنید.

انتخاب بهترین هدیه برای آقایان نباید کار اعصاب خُردکنی باشد

هدیه مناسب ولنتاین برای آقایان

با هدف‌گیریِ چیزهایی که او واقعا می‌خواهد یا نیاز دارد، در زمان و پول‌تان صرفه‌جویی می‌کنید. به ما اعتماد کنید، آقایان از گرفتنِ هدیه‌های کاربردی خیلی هم خوش‌شان می‌آید. اصلا به این فکر کنید که این هدیه چگونه می‌تواند به آقای موردنظرتان در زندگی نفع بلندمدتی برساند، اما از هدیه های عاطفی هم فاصله نگیرید.

آیا هدیه‌ای که می‌خواهید بگیرید با علاقه‌مندی او ارتباط دارد یا نیازی را برآورده می‌کند؟ آیا این همان چیزی است که اگر می‌خواست برای خودش می‌خرید؟ اگر می‌توانید به این دو پرسش، پاسخ مثبت بدهید، پس در مسیر درست هستید.

خلاصه خانمی که شما باشید، نیازی نیست این فرآیند را با ایده‌های خودتان در مورد آنچه دوست دارید هدیه بگیرید، زیادی پیچیده کنید. بدون گیر افتادن در باتلاق می‌توانید به آقایان هدیه‌هایی بدهید که ایده‌ی خوبی پشت‌شان هست. از من که خودم جز دارودسته‌ی آقایان هستم می‌شنوید که هنگام گرفتن هدیه برای ما، همه‌چیز را ساده بگیرید و بیشتر احساسات واقعی خود را بروز دهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *