آموزش

بهترین روغن های معطر اساسی برای آقایان

روغن معطر

استفاده از روغن های اساسی پس از یک روز طولانی یکی از بهترین گزینه‌ها است. بسیاری از آقایان این روزها از روغن های اساسی در برنامه خودمراقبتی استفاده می‌کنند.

 روغن های اساسی عصاره‌های گیاهی هستند که نه تنها برای تمدد اعصاب مناسب‌اند بلکه خواص زیادی نیز برای سلامتی دارند. روغن های اساسی برای استفاده در مواردی چون برطرف کردن استرس و اضطراب تا حالت تهوع و درد و کوفتگی عملکرد مناسبی دارند. بعلاوه، از آنجایی که منشأ این روغن‌ها، گیاهی است بویی بسیار قوی داشته و اغلب به عنوان داروی تقویت قوا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه شش گونه از روغن‌ های اساسی برای استفاده آقایان را معرفی می‌کنیم.

بهترین روغن های اساسی برای آقایان

انتخاب بهترین روغن معطر برای سلامتی و مراقبت از پوست نهایتاً به اولویت‌های شما بستگی دارد. روغن های اساسی که در ادامه معرفی می‌شوند به صورت رایج توسط آقایان با سلایق مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و ماندگاری طولانی دارند.

1- چوب صندل

روغن چوب صندل از روغن های اساسی است که بویی مردانه از خود ساطع می‌کند و اغلب به عنوان بویی عمیق و چوبی توصیف می‌شود که برای تمدد اعصاب مناسب است. این روغن در موارد بسیاری با دیگر مواد مخلوط شده و همراه با نوت‌های مختلف با بوی ضعیف‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. چوب صندل بویی بسیار قوی دارد پس باید ادکلنی انتخاب کنید که آنچنان در هنگام تنفس زننده نباشد. این رایحه هنگامی که با اسطوخودوس قاطی میشود به تعادل عالی میرسد و بهترین نتیجه حاصل میشود.

2- کندر

روغن کندر از روغن های اساسی که به صورت طبیعی دارای قابلیت کاهش استرس است به خوبی نوت‌های پایین گرم و شیرین را با هم مخلوط کرده و بویی خوش و زمینی را ایجاد می‌کند. کندر به صورت رایج در محصولات مراقبت از پوست با روغن معطر جوجوبا مخلوط می‌شود تا خراشیدگی‌های پوستی، زخم‌ها، چروکیدگی و دیگر نشانه‌های کهولت سن را از بین ببرد. این عصاره را می‌توان به عنوان روغن ماساژ برای درمان درد ماهیچه‌ها و آرامش فرد استفاده کرد. برای نتیجه بهتر باید این رایحه آرامش‌بخش را با  ادکلن لوئه ۷ (Loewe 7) که رایحه‌ای چوبی دارد مخلوط کرد که در تمام طول روز با شما همراه باشد.

روغن های معطر

3- نعنا فلفلی

روغن نعنا فلفلی یکی از روغن های اساسی در خانواده نعنا است که بیشتر به صورت رایحه‌های افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد و درمان بسیاری از ناخوشی‌ها است. این روغن به صورت موضعی برای رهایی از درد ماهیچه‌ای و سوزش‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوی تند این روغن ممکن است کمی آزاردهنده باشد پس بهتر است رایحه‌ای را با آن مخلوط کنید که به تعادل رسیده و سپس از آن استفاده کنید.

4- چوب سرو

روغن چوب سرو یکی از بهترین روغن های اساسی است که در که آروماتراپی استفاده می‌شود و یکی از رایج‌ترین موارد برای استفاده در ادکلن‌ها است. این یکی از روغن های است که به خوبی با رایحه‌های گیاهی مانند مریم گلی، سرو و دیگر روغن های چوبی و همچنین طعم‌هایی مانند علف لیمو، میخک و عصاره پرتقال مخلوط می‌شود. بسیاری از رایحه‌های اغواکننده دارای روغن چوب سرو هستند ولی یکی از بهترین‌های آنها شاید ادکلن گری فلانل (Grey Flannel) باشد. این رایحه زمینی اکنون مدت‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد و از دهه 70 میلادی که وارد بازار شده هنوز هم طرفداران زیادی دارد.  5- نعنا هندی

روغن نعنا هندی از جمله روغن های اساسی است که معمولاً بعد از رقیق شدن به عنوان روغن حامل مورد استفاده قرار می‌گیرد و در محصولات مراقبت از پوست، آرایشی و بهداشتی با هدف ایجاد بویی مطبوع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روغن که با بوی شیرین و مشک مانند شناخته می‌شود طرفداران زیادی دارد. نعناع هندی به عنوان عطر در بسیاری از رایحه‌های رایج استفاده می‌شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.