آموزش

بهترین روش استفاده از عطر و ادکلن

بهترین روش زدن عطر

اغلب ما برای خرید عطر مردانه یا زنانه وسواس زیادی به خرج می‌دهیم، اما کمتر کسی را سراغ داریم که به عطر زدن دقت کند و بیشتر علاقه‌مندان دوآتشه عطر بر این باور هستند که روش خاص و ویژه ای برای عطر زدن وجود ندارد و اسپری کردن عطر روی بدن و لباس کفایت می‌کند. ولی غافل از اینکه استفاده از عطر و ادکلن ترفند‌های خاص خودش را دارد. به همین دلیل در ادامه ابتدا برای شما از اشتباهات عطر زدن می‌گوییم و و به بهترین روش های استفاده بهینه از عطر و ادکلن زدن اشاره می‌‌کنیم.

زدن عطر به نبض دست

فرق عطر و ادکلن بسیار مشهود است. اولین نکته ای که اغلب طرفداران عطر و ادکلن به آن دقت نمی کنند این است که :

عطر را نباید روی پوست و لباس خود بمالید و اسپری کردن آن کفایت می‌کند.

عادت ناخواسته‌ای میان طرفداران عطر و کسانی که از عطر استفاده میکنند وجود دارد که بر اساس آن ابتدا عطر مورد نظر را روی مچ‌های دست خود اسپری می‌کنند و سپس عطر اسپری شده را با دست می‌مالند. این روش برای گردن و دیگر قسمت‌های بدن نیز تکرار می‌شود و بر خلاف باور عموم، نه تنها اثربخشی رایحه عطر را افزایش نمی‌دهد، بلکه ماندگاری بوی خوش عطری که با هزار ویک‌ زحمت‌ و با قیمت قابل توجهی خریده‌اید را کاهش می‌دهد.

اصل داستان این است که موقع عطر زدن مالیدن عطر باعث محلی که به آنجا عطر زده اید افزایش حرارت داشته باشد و این فرآیند ترشح آنزیم‌های طبیعی را به دنبال خود دارد که ماندگاری عطر را از بین می‌برد. این روش رایحه نت آغازین و میانی عطر را زودتر از چیزی که فکرش را بکنید نابود می‌کند و تنها رایحه نت پایانی عطر روی پوست باقی می‌ماند، که این مسئله چندان جالب نیست.


ادکلن سبز جگوار

به این ترتیب برای افزایش ماندگاری رایحه عطری که خریده‌اید از مالیدن عطر کاملا پرهیز کنید، در عوض بهترین روش ذکر شده عطر زدن را برای افزایش ماندگاری آن به کار بگیرید، در این روش باید مقداری از عطر را روی مچ‌های دست به آرامی اسپری نمایید و اجازه دهید مایع عطر روی پوست دست شما خشک شود، در نهایت نیز بدون اینکه ناحیه عطر زده را مالش دهید و باعث ایجاد حرارت در آن قسمت شوید، از عطری ماندگار و خوش‌رایحه لذت ببرید.

رابطه مستقیمی میان بوی عطر و محیط وجود دارد.

برای شما توضیح دادیم که تنها چیزی که اهمیت زیادی در افزایش ماندگاری رایحه عطر دارد، بهترین روش عطر زدن می باشد، اما در این بین از رابطه مستقیم میان بوی عطر و محیطی که در آن عطر استفاده می‌شود نیز نباید غافل شد. جالب است بدانید سلاطین دنیای عطرسازی، عطر را همانند موجود زنده‌ای قلمداد می‌کنند که نیاز به رسیدگی دارد و باید همیشه مواظب محیط اطراف عطر باشید. برای نمونه شیشه عطر را نباید از محیطی سرد به محیطی گرم تغییر مکان داد. چرا که در تغییرات دما فرآیند ناخواسته‌ای را در میان ترکیبات طبیعی عطر فعال می‌کند و این فرایند ماندگاری عطر را کوتاه‌تر خواهد کرد.

به این ترتیب اگر عطری که بوی خوش مرکبات در آن وجود دارد را در حمامی گرم قرار دهید، گرمای محیط تاثیر بسیار مستقیمی بر بوی این عطر می‌گذارد و حس تازگی و طراوت عطر را از بین می‌برد و باعث می‌شود عطر حالتی خام و بی‌بو پیدا کند. از طرف دیگر باید مواظب نور محیط نیز باشید چرا که پرتوهای فرابنفش خورشید، رنگ عطر را تغییر می‌دهد. در نتیجه اگر به فکر بهترین روش عطر زدن هستید، در کنار رعایت این روش‌ها، پیشنهاد می‌کنیم عطر را در جعبه‌ای که همراه عطر خریده‌اید نگهداری کنید و شیشه عطر در دمای معمولی اتاق (حدود ۲۰ درجه سانتی‌گراد)، قرار دهید.


ادکلن رابرتو کاوالی زنانه طلایی

عطرهای ترازاول در شیشه‌های کوچک فروخته می‌شوند.

برای خرید بهترین و مناسب ترین عطر، برای عطر زدن ، حتما راهنمای جامع خرید عطر را خوانده اید و در کنار فراگیری بهترین روش عطر زدن، برای خرید عطر نیز پیشنهاد می‌کنیم حتما به بسته‌بندی و شیشه‌ای که عطر با آن عرضه می‌شود، نگاهی بیاندازید. در این فرایند اگر توجه کرده‌ باشید، عطرهای گران‌قیمت و درجه‌یک، در شیشه‌های کوچکی فروخته می‌شوند. آیا در این باره سوالی در ذهن شما هم به وجود می آید! این کار هدفی بزرگ پشتش دارد چرا که عطرهایی که شیشه آن بزرگ است، زودتر در مجاورت اکسیژن قرار می‌گیرد و از آنجایی که اکسیژن دشمن شماره‌ یک عطر به حساب می‌آید، این عطر زودتر از چیزی که انتظارش را داشته باشید از بین می‌رود و حیف میشود.

خرید بهترین عطر برای مادران همواره کاری چالش برانگیز بوده است، اما شما با خواندن این مطلب به این امر دست می یابید.

در نتیجه همیشه سعی کنید عطری خریداری کنید که در شیشه‌ای کوچک با ظرفیت حدود ۲.۴ تا ۱.۲ میلی‌لیتر عرضه شده باشد. بوی خوش این عطر به راحتی تا ۳ ماه، تازه و دلنشین باقی می‌ماند و با اکسیژن واکنش نمی دهد. اگر هم عطری با شیشه بزرگ خریداری کرده‌اید، در صورت امکان محتویات این عطر را به شیشه‌ای کوچکتر منتقل کنید یا شیشه عطر را در یخچال نگهداری نمایید.

زدن عطر و ادکلن به گردن

مکان‌های دقیق و صحیح عطر زدن را فرا بگیرید.

برای آن دسته از علاقه‌مندان عطرهای خوشبو و ادکلن های لاکچری و خوش رایحه که به دنبال بهترین روش عطر زدن هستند، باید بگوییم که عطر روی پوست خشک دوام کمتری نسبت به پوست مرطوب دارد، در نتیجه بهتر است که قبل از استفاده از عطر، با کمک کرم‌های مرطوب کننده بدون بو، به پوست خود آبرسانی را انجام دهید. از طرف دیگر قسمتی از بدن که به آن عطر می‌زنید نیز اثربخشی زیادی در جذابیت و ماندگاری رایحه آن دارد. برای نمونه عطر را باید به قسمت‌هایی از پوست بزنید که زیر لباس قرار نداشته باشد. به این ترتیب قسمت‌های نبض‌دار بدن مانند داخل مچ‌دست، گردن و آرنج بهترین گزینه برای عطر زدن به حساب می‌آیند.

اگر هم از آن دسته افرادی هستید که زیاد عرق میکنید، پیشنهاد می‌کنیم مقداری عطر را روی موهای خود اسپری کنید، این روش جلوی مخلوط‌ شدن رایحه عطر با عرق بدن را می‌گیرد و عطری که روی موها زده‌اید، از معرض تعریق بدن در امان می‌ماند. اسپری عطر روی روسری و مقنعه نیز گزینه خوبی برای افزایش رایحه آن به حساب می‌آید.

همان‌گونه که به شما وعده داده بودیم، سعی کردیم در کنار اشاره به اشتباهات رایجی که در عطر و ادکلن زدن شاهد هستیم، بهترین روش عطر زدن را با شما درمیان بگذاریم، این مطلب توسط تیم ژکسون جمع آوری و نشر داده شده است. شما هم اگر تجربیاتی در این باره دارید با ما در زیر همین پست در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.